AVATARA - könyvei

AVATARA megjelent könyveit mutatom be a menüpont alatt.

  •  

Szerző: Avatara
    Cím: Nimród Krónikák I. II. rész
  Alcím: Nimród vére I. II. rész
Kiadó: Magyar Menedék Könyvesház

Idézet  a Kiadó leírásából:
„Leírás: A fiatal vallástörténész-mítoszkutató szerző ezúttal egy két kötetes, mondhatni stílusteremtő fantasy-regénnyel hozza közelebb olvasóihoz az elsüllyedt mitikus szigetkirályságok és a régi magyar táltosmágia titokzatos világát. 

Gyilkos trónviszályok és mágusháborúk, fém könyvtárak és hatalmas oszlopcsarnokok a Pilis hegyvonulata alatt, óriásmadarak és atlantiszi egyszarvúak, ijesztő, titokzatos vagy épp rokonszenves szereplők a Fény és a Sötétség oldalán, no és persze varázslat és alkímia minden mennyiségben. Ezek adják meg a lebilincselően izgalmas regény alaphangulatát.

Második pillantásra szembetűnik a részletesen kidolgozott háttérmitológia, az istenek és démonok hierarchiájával, illetve a főszereplő Nimród király már - már kozmikus méretű hősként való bemutatásával. Ennek alapján elmondható, hogy a NIMRÓD VÉRE írójának sikerült az ókori mágikus világképek (pl. Egyiptom, Mezopotámia, Irán) segítségül hívásával egy teljesen önálló, saját fantasy-világot alkotnia.

*
A „NIMRÓD - KRÓNIKÁK I - II.” című ezen kiadványt egyaránt ajánljuk a fiataloknak és az örökifjú felnőtteknek, a régészet - rajongóknak és a sodró kalandok szerelmeseinek, a reménybeli táltosoknak és a táltos - tudás iránt inkább csak érdeklődőknek, egyszóval: minden kedves olvasónknak.”

  •  

Szerző: Avatara
    Cím: Nimród Krónikák I. II. rész
  Alcím: Nimród lánya
Kiadó: Magyar Menedék Könyvesház

Idézet  a Kiadó leírásából:

„Leírás: Nem kevesebb, mint 250 000 évvel ezelőtti idők mitikus világába kalauzol bennünket Avatara Nimród sorozatának második regénye, a „Nimród lánya”.

A fantasy stílusú könyv, a nagy port kavaró első részhez („Nimród vére”) hasonlóan “valós”, régiek által rögzített elemekre épül, ezért – mint Avatara elmondta a könyvbemutató előadáson – akár így is történhetett volna.

Avatara (1978) ezeknek a köteteknek a szerzője íróként, vallástörténészként, mítoszkutatóként és szellemi tanítóként már évek óta ismert. Több könyve jelent már meg. Kifejezésmódja közérthető, de kétségtelen, hogy kell hozzá egy kis alapműveltség.

Tolkien Gyűrűk urához hasonlított Nimród sorozatának első része, a „Nimród vére” slágerkönyv volt. Nagyrészt azért, mert eddig a szinte kizárólag angolszász szerzők regényeinek fordításaiként ismerték a fantasy műfajt, ám a Nimród királyról szóló történet végre egy szépirodalmi igényű, egyetemes emberi értékeket képviselő, ám mégis a magyar őshagyomány kútjából merítő fantasy mű. Méltán lett közkedvelt a mágia, az alkímia, a táltos - titkok iránt érdeklődő olvasók körében.

Mára Avatarának komoly a rajongóbázisa, alkímia, mágia, mitológia témakörű előadásaira az ország minden részéből kíváncsiak az érdeklődők.

*

A „NIMRÓD KRÓNIKÁK - NIMRÓD LÁNYA” című ezen kiadványt azoknak az olvasóinknak ajánljuk, akik remélhetőleg már olvasták az előző könyvet, a Nimród vérét, de az első rész ismerete nélkül is érthető és élvezhető ez a második kötet, amely a bátorság, a barátság és a hűség világokon átívelő erejéről szól, és miután ezt elolvasták, kíváncsian várják a sorozat 2013 tavaszán még előkészületben lévő harmadik könyvét, amelynek a címe: „Nimród, a Nap Párduca”.”

  •  

Szerző: Avatara – A könyv címlapján : Bácsfi Boglár Diána
    Cím: Az Aranykor visszatér
  Alcím: Üzenetek Atlantiszról
 Kiadó: Magyar Menedék Könyvesház

Idézet  a Kiadó leírásából:
Leírás: „Az Aranykor visszatér” - Üzenetek Atlantiszról című ezen kötet, Mitológiai Kézikönyv Mindenkinek. A cím önmagáért beszél: e könyvben ma már távolinak tűnő ősi kultúrák legszebb mítoszai és legendái olvashatók.

Nem is akárhogyan: a mítosz feldolgozások hűen követik az eredeti szöveget, a nyelvezetük azonban a mai kor olvasói számára is tökéletesen érthető, szépirodalmi színvonalú és - ami talán a legfontosabb - magyar.

Összehasonlító vallástörténészként a szerző - a teljes körű, minden vallást, minden emberi kultúrát figyelembe vevő munkamódszerrel - a mítoszokat nem kultúránkénti csoportosításban (sumer, egyiptomi, hettita, kánaáni, görög stb. mítoszok), hanem alapmotívum és bölcseleti tartalom szerint (teremtésmítoszok, aranykormítoszok, hősmítoszok, avatási mítoszok, eredetmagyarázó mítoszok, köldökmítoszok, Állatok Ura-mítoszok, meluzinmítoszok stb.), a különböző kultúrákban meglévő közös motívumoknak megfelelően, a sokaság mögött valójában az egységet érzékeltetve tárja az olvasók elé.

Az elbeszélt mítoszokat értelmezés követi, amelyet a szerző mint René Guénon, Mircea Eliade és Hamvas Béla tanításait meggyőzően követő mítoszkutató, mint pedig vallásfilozófus és misztikus kíván megvalósítani...
*
A kötetben foglaltak az alábbi TARTALOM szerint követhetők nyomon:

ELŐSZÓ
BEVEZETÉS
• I. TEREMTÉSMÍTOSZOK:
(Gyermek a lótusz kelyhében - az egyiptomi (heliopoliszi) teremtésmítosz. A hindu vallás teremtésmítosza (India, Visnu Purána). A Világtojás legendája - a pelaszg teremtésmítosz. A finn teremtésmítosz (Kalevala). Az orphikusok teremtésmítosza. A hermupoliszi (egyiptomi) teremtésmítosz. A szétválasztással teremtés mitológiája: ikeristenek és kettősségek - az Atum - mítosz az egyiptomi hagyományban. Uranosz és Gaia története. Az akkád - babilóni teremtésmítosz. A taoista teremtésmítosz. A zurvánizmus teremtéstörténete (Irán). A teremtés hagyománya a sintoizmusban (Japán). A feláldozott Ősisten motívuma - az Edda - ciklus germán teremtésmítosza. A kínai teremtéstörténet. A Rigvéda világkeletkezési hagyománya: a Purusaszukta.);

• II. AZ ARANYKOR ÉS ELMÚLÁSA:
(A hésziodoszi aranykormítosz. Az egyiptomi aranykormítosz (a Tehén Könyve alapján). Fródi király és a csodamalom (germán aranykormítosz). Dzsamséd király és az Aranykor elvesztése (iráni aranykormítosz). A maori aranykormítosz. A csallóközi tündérek története.);

• III. KALANDOK A LÁTHATATLAN VILÁGOKBAN - A BEAVATÁS KERESÉSE:
(Gilgames és a halhatatlanság keresése. A hajótörött története (Egyiptom, Középbirodalom). Bran utazása Avallonba (Írország). Az Argonauták mítosza. Turenn fiainak története (Írország). Rusztem mazendaráni kalandjai.);

• IV. SZENT HÁBORÚK, ISTENI KÜZDELMEK:
(A görög teomachia /istenek és titánok harca/. A hettita istenharcok története. Arany Atyácska és Lúdvérc küzdelmei. A gigászok háborúja. Ráma királyfi története.);

• V. KELYHEK, SERLEGEK ÉS TÁLAK - A HALHATATLANSÁG TÁPLÁLÉKA:
(Raziel könyve. Az Igazmondás Serlege. Az erős Thorstein története. Parsifal.);

• VI. ÉGI HITVESEK FÖLDI SZERELMEI - A MELUZINMÍTOSZOK:
(Lohengrin. A fókabőr. Sántanu király története. Árgyilus királyfi és Tündérszép Ilona története.);

• VII. A NAGY ISTENNŐ MITOLÓGIÁJA:
(Istár pokolraszállása. Danel és Akhat története. Lilith: Ádám első asszonya. Aphrodité és Ankhiszész.);

• VIII. SÁMÁNOK, MÁGUSOK, ALVILÁGJÁRÁSOK:
(Orpheusz. Zalmoxisz, a trák mágus legendája. Merlin, a varázstudó druida. Völund kovács és a varázsgyűrűk. Jaguárszarvas és Vadász története /majakicse elbeszélés/.);

• IX. MEGHALÓ ÉS FELTÁMADÓ HÉROSZOK:
(Ízisz. Ozirisz és Hórusz. Démétér és Perszephoné. Adonisz mítosza. Attisz és Kübelé.);

• X. AZ ARANYKOR VISSZATÉRÉSE:
(Az indiai misztikus hagyomány. Baldur isten története. A perzsa világvége hagyomány. Keresztény jövendölések.);

UTÓSZÓ - JEGYZETEK - BIBLIOGRÁFIA;
**

BÁCSFI BOGLÁR DIÁNA szerző (Avatara) 1978 - ban született író, mítoszkutató, az ELTE egyiptológia szakos hallgatója, egyben az ÉDEN Felnőttképző Központ állandó előadója vallástörténet - mitológia tárgyból. ”