7 é
2,1 E

Széchenyi István Egyetem

Az Egyetem fő épülete

Az Egyetem fő épülete

ELÉRHETŐSÉGEK
SZE-Győr, Új-Tudástér épület
Telefon: 96/613-610
Email: felveteli@sze.hu

Nyitvatartás:
Hétfő:  9:00-15:00
Kedd: 9:00-15:00 
Szerda: 9:00-15:00
Csütörtök: 9:00-15:00
Péntek: 9:00-15:00

Távoktatásos képzés

Győrön kívül Budapesten is működtet kihelyezett konzultációs központot az intézmény. Budapesten önálló oktatásszervező irodát hoztunk létre. Célunk, hogy a főváros környékén vagy az ország keleti részében élő hallgatóink tanulmányaikkal kapcsolatos oktatási ügyeiket közvetlenül Budapesten is intézhessék.

A távoktatásban félévente 1-2 konzultációt tartunk, ezt péntek délutánra és szombatra szervezzük. A távoktatásos tanulmányok előnye, hogy a képzés egésze interneten keresztül bárhonnan elérhető, s a tanulmányi adminisztráció, a tudás elsajátítása miatt sem kell Győrbe utazniuk a hallgatóknak. A hagyományos képzéshez képest az új távoktatás személyre szabott tanulási lehetőséget kínál, folyamatosan figyelembe veszi a munkahely, a család elvárásait. Az előzetes felkészültség mellett az egyéni tanulási ütem, az időbeosztás dinamikusan támogatja a diplomaszerzési törekvést.

A távoktatásnak ez a formája hatékonyabb és kényelmesebb, s még olcsóbb is a hallgatók számára. Megtakarítják a lakóhely és a képzési hely közötti rendszeres utazási költség nagy részét, s főképpen az erre fordított időt, energiát. A hallgatóknak a beiratkozást követően hagyományos - papír alapú – információhordozókat is (jegyzetek, tankönyvek, tanulást segítő útmutatók, tájékoztatók, stb.) adunk, ugyanakkor biztosítjuk, hogy - megfelelő jogosultsággal - az interneten keresztül további segítséget kapjanak a vizsgákra való felkészüléshez. Ez további tananyagot, tudásszint ellenőrző teszteket, kérdés-sorokat jelent.

A hallgatók munkáját tantárgyanként „tutorok” kísérik figyelemmel, segítik, irányítják tanulási folyamatukat. A tutorok figyelemmel kísérik az egyes hallgatók tantárgyankénti előrehaladását és felhívják a figyelmet adott esetben a javasolt ütemtől való jelentős lemaradásra, segítik az egyes témáknál elakadt hallgatók problémamegoldását. Válaszolnak az adott tárggyal kapcsolatban hozzájuk érkező kérdésekre, azaz mintegy személyes konzultációt tartanak az interneten keresztül. Értékelik a haladást segítő és ellenőrző teszteket, és az eredményekről az internetes hálózaton tájékoztatják a hallgatókat.

A tutorok az interneten történő tanulást az első évfolyamon – néhány alapozó tárgynál – a decentrumokban személyes konzultáció biztosításával is segítik, ezeken a részvétel természetesen nem kötelező. Ezek időpontjai az interneten megtalálhatóak. A személyes konzultációkon való részvételre előzetesen nem kell jelentkezni.
A tananyag könnyen tanulható egységből áll, pontosan megjelölve a követelményeket. Önellenőrző feladatok segítik a vizsgákra történő eredményes felkészülést.
A hallgatók a vizsgaidőszakban valamennyi tantárgyból – hasonlóan minden más rendszerben tanuló hallgatókhoz – vizsgát tesznek. A vizsgákat a decentrumokban kell letenni.
Az alapképzési (BA illetve BSc) oklevél megszerzése a kredites levelező- és távoktatásban minimálisan 7 félév alatt lehetséges. A BSC és BA szakjainkon az egy félévre fizetendő részvételi díj maximum 150 ezer - 175 ezer Ft. A hallgatók által fizetett összeg tartalmazza az oktatásban való részvétel, a tárgyakból az első vizsga, a szaktárgyi konzultációk költségét, a kötelezően meghatározott és a hallgatóknak átadott jegyzetek árát, valamint az egyetemi infrastruktúra igénybevételét.

Pénzügyi menedzsment specializáció (nappali és távoktatási tagozaton)

„...Specializációnkon a hallgatók elsajátíthatják a vállalkozások pénzügyi irányításához szükséges ismereteket. Részletesen megismerkedhetnek a pénzügyi szolgáltatások típusaival, fő jellemzőikkel, képessé válnak a vállalkozások pénzügyi terveinek összeállítására. A gazdálkodási bizonytalanságok kezeléséhez ad segítséget a kockázatkezelés és biztosítás témaköreinek megismerése. A specializáció sajátossága, hogy a kisvállalkozások pénzügyeibe esetpéldákon keresztül vezeti be a hallgatókat. A specializáción elsajátítható ismeretek közül az üzleti tervezés segítséget nyújt saját vállalkozás elindításához....”

Közlekedésszervezési és logisztikai specializáció (távoktatási tagozat)

„... Egyaránt nyújt ismereteket a személyközlekedés és az áruszállítás, logisztika területéről. A személyszállításon belül súlyponti kérdések: az utazási igények felmérése, közlekedési rendszerek elemzése és fejlesztése, a közlekedést lebonyolító vállalatok üzemének szervezése és irányítása. A logisztika tekintetében a specializáció az áruáramlatokhoz kapcsolódó technológiai, szervezési, gazdasági és kereskedelmi ismereteket nyújtja. Ezzel kapcsolatban kiemelendő, hogy a specializáció nemcsak a közlekedési vállalatok számára képez szakembereket, hanem olyan ismeretanyagot és felkészültséget kíván nyújtani, amely a szállítandó áruval, illetve szállítási feladattal rendelkező kereskedelmi és termelő vállalkozások körében is hasznosítható....”